Archiv publikovaných článků

     

V archivu se nachází 4 texty.

Přímé skenování obrázků do Wordu 2010 a 2007

Čas nezastavíš, doba pokročila, a tak jistě i vy, kteří jste spokojenými uživateli aplikací MS Office, již používáte některou z novějších verzí 2010 nebo 2007. Jistě, mohli bychom zde polemizovat o tom, jestli je tolik milovaný, ale i nenáviděný ribbon (pás karet) lepší než klasické menu známé ze starších verzí, ale o tom tento článek není.

Stále častěji mě totiž lidé upozorňují na to, že byli zvyklí skenovat obrázky přímo do aplikací MS Office, zejména pak do Wordu 2003, ale v nových verzích neví jak na to. Popravdě, standardní cestou to nejde, protože tato funkce není ve verzích 2010 a 2007 podporována. Povíme si ale, jak to udělat, protože řešení je docela jednoduché. 

Pokračování tohoto článku »»»

POZOR NA PODVODNOU FIRMU "OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ S.R.O."

POZOR NA PODVODNOU FIRMU „OFFICE SERVISNÍ A DISTRIBUČNÍ S.R.O.“, která zasílá ostatním společnostem a živnostníkům falešné podklady pro zálohové platby (viz. příloha).

Firma se snaží prodávat neexistující produkt Office 2011 (Czech), a pokud někdo naletí a zaplatí, tak v lepším případě mu pošlou instalační balík OpenOffice.org (který je standardně jako open source volně bezplatně šiřitelný), v horším případě nic.

Pokračování tohoto článku »»»

A vy neznáte ROBOCOPY?

Velice často po mě moji známí či menší zákazníci požadují nějaké „udělátko“, pomocí kterého by mohli jednoduše zálohovat vybrané soubory a složky, a zároveň se nemuseli starat o aktualizace či verzování záloh. Prostě jen chtějí mít na nějakém externím disku či flashce vyzrcadlený obsah svých důležitých dat. A právě (a nejen) k tomuto účelu se ve světě Windows perfektně hodí příkaz ROBOCOPY

Pokračování tohoto článku »»»

Vložení vzorového (náhodného) textu do Wordu/Writeru

Potřebujete často v MS Wordu nebo v OOO Writeru něco zkoušet, někoho školit a nemáte k tomu potřebné generické texty? Nevadí. V obou aplikacích je poměrně snadné vložit ukázkový text.

Pokračování tohoto článku »»»

Profilové foto autora webu V současné době se zabývám správou a rozvojem podnikových informačních technologií, systémovou integrací, konzultacemi v IT, školeními MS Office a OpenOffice.org a tvorbou manažerských reportů z IS. Působím také jako nezávislý IT lektor. Jsem členem realizačního teamu projektů Melníček.cz a SOS-fest.

více o mně zde…

Poslední novinky

14. 5. 2012Logo MOS Master Dnes, po složení poslední vyžadované expertní zkoušky, jsem se stal držitelem certifikátu Microsoft Office Specialist Master. Více o MOS certifikaci naleznete zde(již nezobrazovat)

18. 4. 2012 – V posledních měsících jsem měl možnost (v rámci plánované obměny MT u mého VIP klienta) vyzkoušet několik různých mobilů se všemi současnými majoritními operačními systémy. Prošly mi rukama iPhony, na pár týdnů u mě zakotvila nová Nokia Lumia 800 s Windows Phone 7.5 Mango, až jsem nakonec zůstal u Androida z dílny Google, který mi z mnoha důvodů (především pro svou otevřenost a přizpůsobivost, ale také možná určitou podobnost s léta používaným Symbianem) vyhovoval nejvíce. Nyní připravuji článek o tom, co můžete od uvedených platforem čekat a na co si dát pozor, a také o tom, jaké nástrahy na vás čekají při migraci dat ze symbianové Nokie. (již nezobrazovat)

18. 12. 2011 – Dnes ve věku 75 let zemřel exprezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Je to obrovská ztráta pro celou společnost. Havlovy ideály, nezměrná lidskost, pevná víra a smysl pro spravedlnost přesahují hranice našeho státu i kontinentu. Budiž mu země lehká, nechť odpočívá v pokoji. (již nezobrazovat)

všechny novinky…

Poslední komentáře


Zpětné odkazy


Prohledat tento web pomocí Google...