Novinky

před pěti roky

Sociálním sítím neutečeš, takže jsem pod každý článek přidal „lajkovací“ tlačítko Facebooku. Pokud se vám moje články líbí, tak je prosím tímto způsobem sdílejte.

před šesti roky

Logo MOS Master Dnes, po složení poslední vyžadované expertní zkoušky, jsem se stal držitelem certifikátu Microsoft Office Specialist Master. Více o MOS certifikaci naleznete zde

před šesti roky

V posledních měsících jsem měl možnost (v rámci plánované obměny MT u mého VIP klienta) vyzkoušet několik různých mobilů se všemi současnými majoritními operačními systémy. Prošly mi rukama iPhony, na pár týdnů u mě zakotvila nová Nokia Lumia 800 s Windows Phone 7.5 Mango, až jsem nakonec zůstal u Androida z dílny Google, který mi z mnoha důvodů (především pro svou otevřenost a přizpůsobivost, ale také možná určitou podobnost s léta používaným Symbianem) vyhovoval nejvíce. Nyní připravuji článek o tom, co můžete od uvedených platforem čekat a na co si dát pozor, a také o tom, jaké nástrahy na vás čekají při migraci dat ze symbianové Nokie.

před šesti roky

Dnes ve věku 75 let zemřel exprezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Je to obrovská ztráta pro celou společnost. Havlovy ideály, nezměrná lidskost, pevná víra a smysl pro spravedlnost přesahují hranice našeho státu i kontinentu. Budiž mu země lehká, nechť odpočívá v pokoji.

před šesti roky

A je to tady! A povedlo se! Upgrade webu je v základu hotový, nový redakční systém šlape. Díky, juneau, za skvělou práci.
Ještě zbývá doladit pár věcí a trochu upravit grafický design.

před šesti roky

Vážení návštěvníci, v současnosti probíhá převod redakčního systému tohoto webu na novou verzi. Omluvte prosím výpadky a nekonzistence tím způsobené.

před sedmi roky

Všem přátelům a kamarádům, celé rodině i obchodním partnerům přeji krásné a především klidné prožití Vánoc a pevné zdraví do nadcházejícího roku 2011. Jo, a neseďte tolik u těch počítačů a jděte radši ven!

před osmi roky

Vytvořena nová sekce Texty, kam začínám publikovat návody, úvahy a jiné zajímavosti převážně z IT oblasti. Na úvodní stránku přidán přehled 3 nejnovějších publikovaných textů. 

před osmi roky

Jaro je tady a nám pomalu začínají přípravné práce na pořádání hudebního festivalu SOS-fest 2010. Nový web je už téměř hotov…

před osmi roky

Přátelé, kolegové, obchodní partneři.
Rád bych Vám tímto popřál klidné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů do roku 2010 jak v pracovním, tak i v osobním životě.

před osmi roky

Vlajka ČR Dnes je velmi významný den, troufám si říci, že pro mě nejvýznamější svátek v roce. I přeze všechny problémy a úskalí dnešní doby, važme si svobody, kterou máme, a také toho, že naše děti budou vyrůstat v lepším světě než naši rodiče a my. A pamatujme (i když se tomu prezident Klaus směje), že „pravda a láska vždy zvítězí“.

před osmi roky

Tak jsem si dneska udělal radost, a zakoupil jsem PLAYSTATION 3. Téměř roční váhání a vyčkávání na zlevnění se vyplatilo. Musím říci, že Sony mě tentokrát velmi příjemně překvapila. Až tuhle novou hračku pořádně otestuji, určitě napíšu na Mělníček.cz malou recenzi a podělím se o zkušenosti s počátečním provozem.

před devíti roky

Tak jsem se dneska úspěšně odhlásil z FaceBooku. Po několikaměsíčním tlaku mého okolí jsem se včera s malou nechutí zaregistroval a… vydržel jsem pouhých 13 hodin. FaceBook prostě není pro mě – nepochopil, nepřijal, zavrhnul…

před devíti roky

Už je to tak, letošní SOS-fest je za námi. I přes počáteční technické problémy a zmáčené počasí si troufám říci, že to byl jeden z nejlepších ročníků vůbec. Na fotečky se můžete podívat třeba tady.

před devíti roky

Přátelé, kamarádi, milovníci pohody a dobré muziky – SOS-fest 2009 se blíží. Neváhejte a přijďte strávit příjemné sobotní odpoledne do open-air areálu restaurace U Jelínků a poslechnout si Xaviera Baumaxu, Flattus a mnoho dalších (více na www.sosfest.cz).

před devíti roky

Díky všem kamarádům a známým, kteří mi poslali připomínky k novému webu – chyb nebylo málo, ale už jsem to snad všechno opravil. Ještě zbývá několik sekcí a bude hotovo. Na Fotoalbum jsem nakonec zvolil Windows Live Fotogalerie, protože se držím hesla: „Jakmile je jednou už něco napsaný a funguje to dobře, nemá cenu řešit věci jinak, ale použít to!“, a taky proto, že jsem nedávno přešel k Live službám od MS a pracuje se mi s tím lépe, než třeba s Picasou od Google. Fotky tam postupně naleju, jak bude čas.

před devíti roky

Nový web v použitelné formě je na světě! (no, alespoň si to myslím) Některé sekce sice ještě nejsou naplněné, ale i tak jsem to „pustil do světa“, protože na tu předešlou hrůzu už se nedalo dívat.

před devíti roky

Dnes jsem na pár hodin zasedl noťasu a dal jsem se opět do prací na novém webu. Po chvíli trápení, procházení fóra RS2 a sžívání se s logikou tohoto systému, se pomalu začínám přibližovat k použitelné verzi webu.

před devíti roky

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych trochu zapracoval na novém webu. Po mnoha neúspěšných pokusech (zejména díky mé lenosti) o napsání zcela nového webu jsem se rozhodl, že využiju nějaký hotový RS. Jak to dopadlo a kdo zvítězil, můžete vidět právě zde a nyní.

Profilové foto autora webu V současné době se zabývám správou a rozvojem podnikových informačních technologií, systémovou integrací, konzultacemi v IT, školeními MS Office a OpenOffice.org a tvorbou manažerských reportů z IS. Působím také jako nezávislý IT lektor. Jsem členem realizačního teamu projektů Melníček.cz a SOS-fest.

více o mně zde…

Poslední novinky

14. 5. 2012Logo MOS Master Dnes, po složení poslední vyžadované expertní zkoušky, jsem se stal držitelem certifikátu Microsoft Office Specialist Master. Více o MOS certifikaci naleznete zde(již nezobrazovat)

18. 4. 2012 – V posledních měsících jsem měl možnost (v rámci plánované obměny MT u mého VIP klienta) vyzkoušet několik různých mobilů se všemi současnými majoritními operačními systémy. Prošly mi rukama iPhony, na pár týdnů u mě zakotvila nová Nokia Lumia 800 s Windows Phone 7.5 Mango, až jsem nakonec zůstal u Androida z dílny Google, který mi z mnoha důvodů (především pro svou otevřenost a přizpůsobivost, ale také možná určitou podobnost s léta používaným Symbianem) vyhovoval nejvíce. Nyní připravuji článek o tom, co můžete od uvedených platforem čekat a na co si dát pozor, a také o tom, jaké nástrahy na vás čekají při migraci dat ze symbianové Nokie. (již nezobrazovat)

18. 12. 2011 – Dnes ve věku 75 let zemřel exprezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Je to obrovská ztráta pro celou společnost. Havlovy ideály, nezměrná lidskost, pevná víra a smysl pro spravedlnost přesahují hranice našeho státu i kontinentu. Budiž mu země lehká, nechť odpočívá v pokoji. (již nezobrazovat)

všechny novinky…

Poslední komentáře


Zpětné odkazy


Prohledat tento web pomocí Google...